Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Gospodarz i Juroszek”

 

Brak opisu obrazka
         Dnia 19 czerwca 2019r. na zakończenie roku 2018/2019 zawitał do nas Teatr Bajkowe Skarbki Śląska i mieliśmy okazję świetnie bawić się podczas przedstawienia o „Gospodarzu i Juroszku”.
Wspomniany Teatr wystawia autorskie przedstawienia dla dzieci, nie pozbawione wartości wychowawczych. Według aktorów ich bajki, to nie tylko świetna okazja do zabawy, ale „to podróż, podczas której mali widzowie uczą się, jak należy postępować w życiu. Nasze opowieści zawsze przekonują, że warto być dobrym i uczciwym”. Przedstawienia dla najmłodszych realizowane są w tradycji śląskiej pracy – sumiennie i solidnie oraz z humorem.
          Przedstawienie o „Gospodarzu i Juroszku” to opowieść o gospodarzu i jego leniwej żonie, której bardzo nie chciało się pracować. Zatrudniali dziewczynę do pomocy, Anulę, której gospodarz zlecał trudne i niemożliwe prace do wykonania. Anula miała dobre serce, chętnie wszystkim pomagała, dlatego też i ludzie i zwierzęta odpłacali jej tym samym. W trudnych sytuacjach pomagał jej Juroszek – Domowy Skrzat. Opowieść podkreśla siłę wzajemnej pomocy, przyjaźni oraz współpracy pomimo różnic, jak i również uwrażliwia dzieci na czynienie dobra.
          Dodatkowym atutem jest również fakt, że dzieci biorą aktywny udział w spektaklu: odpowiadają na pytania, pomagają aktorom w trakcie trwania bajki, bawią się wspólnie z postaciami. A dzięki barwnej dekoracji i efektownej muzyce były zaciekawione przez cały czas.
            Dzieciaki podczas tego przedstawienia nie tylko uczyły się właściwych wartości, ale również obcowały z kulturą oraz dobrze się bawiły.

Wersja XML