Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja leśna w Żłobku

 

Brak opisu obrazka
            Dnia 22 lutego 2019r. do grupy starszej zawitał niecodzienny gość – specjalista służby leśnej pani Agnieszka Jamrozik z Nadleśnictwa Zawadzkie. Pani Agnieszka jako pracownik nadleśnictwa przeprowadziła w grupie bardzo ciekawe zajęcia na temat zwierząt, ich zwyczajów, sposobów odżywiania. Maluchy z zaciekawieniem oglądały przywiezione maskotki zwierząt leśnych, maski jeleni, lisa, wiewiórki i sowy, które pani Agnieszka zrobiła własnoręcznie.
        Ciekawe opowieści niecodziennego gościa wzbudziły zainteresowanie dzieci. Maluchy z ochotą opowiadały o leśnych zwierzętach, tym bardziej, że z tematyką zajęć oswajały się podczas mijającego tygodnia.
       Tematy związane z otaczającą je przyrodą są im bardzo bliskie. Mieszkając w otoczeniu lasów, łąk i pól położonych na naszych terenach, podczas spacerów i wycieczek mają okazję poznawać faunę i florę charakterystyczną dla tego regionu. Tego rodzaju zajęcia i spotkania stanowią doskonałe uzupełnienie przyrodniczych treści poruszanych w żłobku.
Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowanki przyrodnicze, a maskotki zwierząt leśnych, przywiezione przez panią Agnieszkę pozostały podarowane żłobkowi.
          Bardzo dziękujemy pani Agnieszce za przeprowadzenie ciekawych zajęć, a Nadleśnictwu Zawadzkie i Panu Nadleśniczemu Grzegorzowi Furmańskiemu za podarowane maskotki.

 

W galerii Edukacja leśna zamieszczamy kilka zdjęć ze spotkania. Zapraszamy.


 

Wersja XML