Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Śmieciu precz, brudzie precz. Ład, porządek dobra rzecz!”

 

Kolejny teatrzyk i kolejny ważny temat. Pamiętajmy, że dbanie o naszą planetę to zadanie nas wszystkich.


Brak opisu obrazka
             W dniu 13 XI 2018 r. Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza przyjechał do naszego żłobka z przedstawieniem „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. W tej ekologicznej wersji ,,Jasia i Małgosi” czarownica uczyła dzieci proekologicznych postaw. Dany spektakl na bazie popularnej bajki zapoznawał dzieci z podstawowymi terminami i pojęciami ekologicznymi oraz z zasadami ochrony środowiska i segregacji odpadów. Z ogromnym zainteresowaniem śledziliśmy losy głównych bohaterów.
            Jak wszystkie dzieci, tak i Jaś i Małgosia uwielbiali słodycze. Przepadali za nimi do tego stopnia, że aż w końcu objedli dom Baby – Jagi. Niestety główni bohaterowie, wędrując przez las, uczynili wiele złego – zniszczyli mrowisko, łamali gałęzie, deptali kwiaty i trawę, płoszyli zwierzęta. Opiekunowie lasu, którymi byli czarownica i wilk, uwięzili dzieci – „za złe uczynki przerobię was na szynki”. Dzieci jednak z czasem zrozumiały swój błąd i doszły do wniosku, że „bujna zieleń, czysta woda, taka ma być przyroda”. Przekonali się, jak brzydko wygląda zaśmiecony, brudny las. Od tej pory Jaś i Małgosia stali się strażnikami przyrody.
           Podczas trwania tego spektaklu wszyscy świetnie się bawili, utrwalając jednocześnie wiadomości związane z ochroną przyrody. Główni bohaterowie przypomnieli nam, jak należy zachować się w lesie, jaki wpływ na zwierzęta i rośliny mają pozostawione tam śmieci, czyli jakie są konsekwencje związane z zaśmiecaniem środowiska, jak również o konieczności segregowania odpadów.
           Mam nadzieję, że ten edukacyjny spektakl, pozostanie na długo w pamięci dzieci, a jego przesłanie dotyczące troski o czystość środowiska będzie miało odzwierciedlenie w życiu codziennym każdego z nas.


Dziękujemy Teatrzykowi „Tomcio” za to nie tylko radosne, ale również bardzo pouczające spotkanie.

Wersja XML